Ülésezett a Romániai Református Egyház Zsinata

2017. február 22., címkék: romániai református egyház zsinata, királyhágómelléki egyházkerület, erdélyi egyházkerület

Az egyház legfelsőbb döntéshozó fóruma február 22-én Kolozsváron ült össze és egyebek mellett döntött a Második Helvét Hitvallás új fordításának elfogadásáról.

A Harangszó áprilisi második számából

2010. április 12., címkék: harangszó, romániai református egyház zsinata, Határon túl

Hiánypótló, bioetikai kérdésekkel kapcsolatos egyházi tanítást fogadott el a Romániai Református Egyház Zsinata. Napjaink gyakran felvetődő kérdéseire – abortusz, eutanázia, szervátültetés, klónozás, házasság, család és nemiség – ad Biblián alapuló választ a lapban induló sorozat. Az első rész az életről szóló bibliai tanítással foglalkozik.